Specification Details
| Parts per Unit | 100, 5 |
|---|---|
| Features | Electrical system protection, Glass Fuses, SFE-20 amp |
| Amps | 20 A |
| Body Material | Glass |
| Pack Type | Bag, Box |
| SAE | No |
| Subject to Prop 65 | No |
| Termination Material | Metal |
| UL / CSA | No |
| Voltage | 32 V |
| Brand | Not branded |
| Color | Clear |
| Product Length | 0.25 in |
| Product Width | 1.25 in |
| RoHS Compliant | Yes |
| SKU | 509225, 509225-100, 509225-2005 |
| Fuse Type | SFE |
| Product Height | 0.03 in |
| Product Weight | 0.004 lb |
| Country of Origin | Taiwan |










There are no reviews yet.