Product details
Is Discontinued By Manufacturer ? : ? No
Product Dimensions ? : ? 1.25 x 0.5 x 0.75 inches; 1.28 ounces
Item model number ? : ? L522BP
Department ? : ? Unisex
Batteries ? : ? 1 AAA batteries required. (included)
Date First Available ? : ? August 31, 2014
Manufacturer ? : ? Energizer
ASIN ? : ? B018N7YZL6
Energizer LN522 Ultimate Lithium 9V Battery (1 Pack)
Original price was: $30.08.$18.05Current price is: $18.05.
In stock
Ships in 5–7 days · MOQ applies · Priced per battery
| Weight | 0.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.83 × 5 × 2.2 in |
| Brand | |
| Capacity (mAh) | 1001–1250mAh |
| Application | Smoke Detectors, Specialty Electronics |
| Features | High Drain Performance, Leak-Resistant Design, Long Shelf Life |
| Battery Type | Lithium |
| Battery Size | 9V |
| Rechargeable Options | Non-Rechargeable (Primary) |
| Pack Size | 1 Pack |
WAREHOUSE PICKUP
BRITISH COLUMBIA
| PROVINCE | CITY | PICKUP TIME | AVAILABILITY |
| BC | Delta Warehouse | Monday to Friday, 9:00 AM – 4:30 PM | Confirm Availability |
Customers reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












There are no reviews yet.