Additional Info
| Type | Table Top Power Supplies |
|---|---|
| SKU | SEC-1223-MT-XPR5000 |
| Listed Under The Following Manufacturer Part Numbers | SEC-1223-MT-XPR5000 |
| NCNR | No |
| Manufacturer | Samlex America |
| Brand | Samlex |
| Color | Black |
| Warranty | Manufacturer Warranty |
$494.48 Original price was: $494.48.$395.59Current price is: $395.59.
Special Order Ships in 7 – 14 days
| Type | Table Top Power Supplies |
|---|---|
| SKU | SEC-1223-MT-XPR5000 |
| Listed Under The Following Manufacturer Part Numbers | SEC-1223-MT-XPR5000 |
| NCNR | No |
| Manufacturer | Samlex America |
| Brand | Samlex |
| Color | Black |
| Warranty | Manufacturer Warranty |
| Weight | 6.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.39 × 7.2 × 8.15 in |
| Part No | 13628 |
| Product Type | Uninterruptible Power Supplies (UPS) |
| Inverter Type | Power Supply / Converter |
| Phase Type | Single Phase |
| Input Voltage (DC / AC) | 12V DC |
| Output Voltage (AC / DC / USB) | 12V DC |
| Power Capacity / Wattage | 100W – 499W |
| Function Type | Step-Down Converter |
| Application | Industrial / Telecom |
| Mounting / Installation Type | Rack Mount |
| Connector Type | Hardwired Terminals |
| Series / Model Family | SEC Series (Battery Chargers) |
| Certification / Compliance | CE Certified, RoHS Compliant |
| Warranty | 2 YEARS |
| Features | Overload Protection, Short Circuit Protection |
| Brands | SAMLEX |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
There are no reviews yet.