| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 2 in |
| Product Weight | 10.5 oz |
| Product Size | 6″ x 3″ x 1″ (mm: 152x76x25) |
| Capacity | 8000 mAh |
| Jump-Start Ability | Gas Engines up to 5.7 Liter V8 |
| Power | 200A, Peak of 400A |
| Flashlight Built-In | 110-Lumen LED Flashlight |
| Carry Case | Nylon Carry Case |
| Case Size | 8.75″ x 4.6″ x 3.6″ (mm:222x117x91) |
XP-3 MICRO-STARTJump-Starter Portable Power Supply (PPS) 400A peak. 29.6Wh. Two 5v USB ports
Original price was: $247.03.$209.98Current price is: $209.98.
Out of stock
Ships within 5-10 business days
This item is discontinued
| Weight | 3.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.37 × 4.06 × 1.93 in |
| UPC | 6.39713E+11 |
| Brand | |
| Part No | AG-XP-3 |
| Warranty | 1 year warranty against manufacturers defects |
WAREHOUSE PICKUP
BRITISH COLUMBIA
| PROVINCE | CITY | PICKUP TIME | AVAILABILITY |
| BC | Delta Warehouse | Monday to Friday, 9:00 AM – 4:30 PM | Confirm Availability |
Customers reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.