Specification Details
| Parts per Unit | 1 |
|---|---|
| Features | 2A Rescue Pack Charger Cord Internal |
| For Battery Voltage | 12 V, 24 V |
| SKU | 604096, 604096-001 |
| Amps | 2 A |
| Application | Rescue Packs |
| Body Material | PVC Insulated Stranded Copper |
| Brand | Rescue |
| Pack Type | Bag |
| Color | Black |
| Peak Amperage | 2 A |
| RoHS Compliant | Yes |
| SAE | No |
| Subject to Prop 65 | No |
| UL / CSA | No |
| Works With | Rescue 1800, Rescue 2100, Rescue 3000 |
| Country of Origin | China |












There are no reviews yet.