Specification Details
| Parts per Unit | 1 |
|---|---|
| Features | 12V DC male to male cord, 59″ long, Easily stored in tool box, In-line fuse, Use your Rescue Portable Power Pack to prevent ECM memory loss when the vehicle’s battery is disconnected |
| Product Weight | 0.13 lb |
| Body Material | Plastic 12V Plug, PVC Insulated Stranded Copper |
| Pack Type | Box |
| SAE | No |
| Subject to Prop 65 | No |
| UL / CSA | No |
| Application | Rescue Packs |
| Brand | Rescue |
| Color | Black |
| Product Length | 59.00 in |
| Product Width | 1.57 in |
| RoHS Compliant | Yes |
| Works With | Rescue 950, Rescue 1000, Rescue 1060, Rescue 1800, Rescue 2100, Rescue 3000, Rescue 900, Rescue 910 |
| SKU | 604061, 604061-001 |
| Product Height | 4.72 in |
| Country of Origin | China |












There are no reviews yet.